TOP RUN

Vítejte na stránkách Teamu TOP RUN, který se věnuje RC modelům aut 1:10 EP jezdících Rally na Zlínsku

Kalendář

Statistika

Sponzor

http://www.santech.cz

www.santech.cz

www.santech.cz

ZÁVODY

Total Rally 2009

Na závěrečné soutěži v rámci Intercupu se sešla bohatá konkurence. Na rychlých šotolinových tratích nechyběly ani naše týmy. Top Run byl tentokrát ochuzen o start Freddyho Loixe. Zbylí dva bojovníci Bernd Casier a Marco Cavigioli podali tradičně pěkný výkon. Belgičan Casier obsadil v cíli 14.místo a v rámci juniorů zvítězil, čímž potvrdil, že získaný titul v kategorii mladých jezdců do patnácti let je ve správných rukou. Na 15.příčce absolutního pořadí dojel Ital Cavigioli, který si ziskem bodů za stříbro v Junior's Trophy zajistil stejné umístění v konečném účtování šampionátu. Naši dva talentovaní mladíci tedy získali prestižní juniorský double! V hodnocení týmů ale bohužel na Top Run body tentokrát nezbyly.
Naopak se podařilo zabodovat týmu Top Run Junior, a to zejména díky hezké 10.příčce, kterou vybojoval Tom Lysák. Naši dva junioři Cédric Robert a Grzegorz Grzyb obsadili třetí a čtvrté místo mezi mladými hochy, což je velmi slušný počin. Znovu si celý tým zaslouží velkou pochvalu za odvedenou práci.   

____________________________________________


Criterium Fryšták 2009

Na předposlední soutěž šampionátu Intercup se vypravily oba naše týmy Top Run i Top Run Junior v kompletní sestavě. Na asfaltu ve Fryštáku si nejlépe počínal Tom Lysák s Fabií, když v cíli obsadil vynikající 4.příčku. Tomáš jel skutečně excelentně a až do konce bojoval o celkovou bednu. Svým umístěním zajistil zároveň i body pro Top Run Junior, který byl klasifikován na 6.místě v Team's Trophy. Další dva mladí jezdci našeho juniorského týmu bojovali především o umístění v rámci Junior's Trophy. Oba podali pěkný výkon, když Cédric Robert dojel na 20.místě absolutního pořadí a byl čtvrtý mezi jezdci do patnácti let, Grzegorz Grzyb vybojoval 6.příčku v juniorech a celkově byl na 26.místě.
Jezdci našeho hlavního týmu Top Run předvedli taktéž kvalitní jízdu. Zkušený Freddy Loix vybojoval se svým obstarožním Mitsubishi body za 6.pozici, což je skvělým počinem. Celkově jedenáctý dojel Marco Cavigioli, který se znovu radoval z vítězství v kategorii juniorů. Bernd Casier měl menší potíže s technikou, přesto se mu podařilo soutěž dokončit na 15.místě a v rámci Junior's Trophy byl bronzový. V tradičně našlapané konkurenci se naší stáji Top Run podařilo bodovat 3.příčkou, což je výborné umístění. Tímto výsledkem jsme si upevnili pátou pozici v průběžné klasifikaci Team's Trophy.
Všechny naše posádky obou týmů včetně mechaniků zaslouží velkou pochvalu za odvedenou práci a za výsledky!

____________________________________________


Slovácká Rally 2009

Náš tým se zúčastnil i nejvzdálenější soutěže Intercupu v Hodoníně. Tady byly velmi dlouhé, ovšem zajímavé asfaltové rychlostní zkoušky, což mělo našim jezdcům vyhovovat. Ambice jsme sice neměli přehnané, ale konečné výsledky posádek z našeho hlavního týmu Top Run zůstaly za očekáváním. Pochválit lze snad jen Marca Cavigioliho, který se postupně sžívá s novým podvozkem. Marco dojel celkově jedenáctý a v kategorii Junior's Trophy zvítězil. Bernd Casier byl klasifikován na 13.místě a v juniorech byl druhý. Ovšem Berndovi se příliš nedařilo, můžou za to jeho jezdecké chyby a především ztráta času kvůli upadlému kolu hned na druhé erzetě. Špatný den si vybral Freddy Loix, ten také často chyboval a několikrát na trati zabloudil. V cíli z toho bylo nelichotivé 16.místo. Nakonec jsme byli v hodnocení Team's Trophy na sedmé příčce, což nesplňuje naše představy.
Za Top Run Junior startovali opět jen Cédric Robert a Grzegorz Grzyb. Po pěkném výkonu na tom byl nakonec lépe posledně jmenovaný polský jezdec, který v rámci juniorů dojel na 6.pozici. O místo zpět byl v juniorech francouzský mladík, jenž měl ovšem menší technické potíže.

____________________________________________


Jump Rally 2009

Další prázdninovou soutěž Intercupu provázela nepřízeň počasí. Zmokli jsme jak v průběhu první etapy, která se jela na šotolinových tratích, tak několikrát i v průběhu druhé etapy odehrávající se na asfaltech. Obě rozdílné části rally se jely v rámci jednoho dne v obci Nedachlebice. Jako vždy šli všichni členové obou našich týmů do soutěže s velkým odhodláním. Zpočátku se nám velmi dařilo, když oba Belgičani Loix i Casier se pohybovaly na bodovaných příčkách, Marco Cavigioli se držel v první patnáctce, a to i přesto, že nasadil zcela nový, avšak neotestovaný podvozek Xray. Grzegorz Grzyb z našeho juniorského týmu začal výborným 3.místem v rámci juniorů, což bylo velmi příjemným překvapením v tak velké konkurenci mladíků do 15.let, která se na této soutěži sešla. Po dobrém úvodu se však karta obrátila. Freddy Loix musel několikrát řešit technické problémy s elektronikou a jen díky obětavosti šéfmechanika Pepy Sedláčka mohl celou rally dokončit. Po pěkném výkonu na asfaltech, když stahoval nemalou ztrátu vzniklou zmíněnými problémy, obsadil "Fast Freddy" nakonec 9.příčku. Druhá etapa se naopak moc nevydařila Berndu Casierovi a v cíli z toho bylo 11.místo celkově, ale aspoň znovu jasné prvenství v Junior's Trophy. V rámci této kategorie vybojoval stříbro Marco Cavigioli a absolutně skončil čtrnáctý. Umístění všech tří jezdců našeho hlavního týmu Top Run v nejlepší patnáctce bohužel nepřineslo očekávaný výsledek a tento tým byl při velké vyrovnanosti všech ostatních klasifikován až na 7.příčce. Kluci Z Top Run Junior podali standartní výkony a mezi juniory dojeli na pátém (Cédric Robert), resp. na šestém (Grzegorz Grzyb) místě.

____________________________________________


Tour de Cabin Int.Rally 2009

Další dvoudenní náročná soutěž Intercupu skončila pro náš tým neúspěchem. Přesto, že tentokrát byla díky návštěvníkům ze severu Čech konkurence obrovská, v pátek na asfaltech se nám vedlo poměrně slušně. V sobotu to už na šotolinových tratích za moc nestálo. Freddy Loix nakonec cíl kvůli bateriím neviděl, Bernd Casier se držel v pořadí slušně, zpomalili ho ovšem problémy s elektronikou a v cíli z toho bylo celkové 12.místo a bronz mezi juniory. Marco Cavigioli nabral po technických problémech velkou ztrátu a dojel až na 19.pozici a v rámci juniorů byl pátý. Pro náš tým nakonec žádné body nezbyly, což je jistě zklamáním. Na tuto soutěž raději výsledkově zapomeňme.

Top Run Junior měl na startu opět jen dva jezdce - Cédrica Roberta a Grzegorze Grzyba. Oba podali standardní výkon. Robert byl v cíli šestým juniorem, Grzyb byl mezi mladíky klasifikován na sedmé pozici.

Na následující Jump Rally si musíme napravit reputaci a soustředit se na co nejlepší výsledky.

____________________________________________


BF Goodrich Rally 2009

Na této dvoudenní náročné soutěži zaznamenal náš tým Top Run naprosto nevídaný úspěch, když se díky Berndu Casierovi a Marcu Cavigiolimu podařilo zvítězit v hodnocení Team's Trophy. A to dokonce i bez účasti Freddyho Loixe. Oba mladí jezdci - tedy Casier a Cavigioli - jeli naprosto fantasticky a v cíli byli klasifikováni na pátém, resp. na šestém místě absolutně! Oba zaslouží za svůj výkon velkou pochvalu! Samozřejmě si navíc mezi sebou rozdělili 1. a 2. příčku v rámci hodnocení juniorů.

Také Top Run Junior startoval jen ve dvou, přesto si piloti tohoto týmu vedli také velmi dobře. Cédric Robert obsadil 4. pozici mezi juniory a 17. místo absolutně, nejmladší člen našeho týmu Grzegorz Grzyb dojel pátý v Junior's Trophy a v absolutním pořadí byl na pěkném 20. místě. Také tady je potřeba kluky i všechny členy týmu pochválit především za bojovnost. Výsledkově to je pro oba naše týmy z říše snů! Tak kluci, jen tak dál! ____________________________________________


Lukovský Rallysprint / Forest Rally 2009

Tyto dva závody se jeli jen týden po sobě, přičemž oba měly hodně rozličné charakteristiky a podmínky. Na asfaltovém Rallysprintu v Lukově téměř celou soutěž poprchalo a jelo se tedy na mokru. Naprosto famózní výsledek zde zajel ostřílený "Fast Freddy" Loix, který své Mitsubishi dovedl do cíle na druhé příčce. Skvěle si počínali všichni další jezdci obou našich teamů, zejména Bernd Casier dojel výborně, když skončil na 9.místě absolutně a vybojoval vítězství mezi juniory. Smůlu měl v závěru Ital Cavigioli, kterého až v poslední erzetě zradilo zavěšení. Náš hlavní team Top Run se umístil na slušné třetí pozici v hodnocení Team's Trophy.

Forest Rally nabídla velmi dlouhé a náročné šotolinové rychlostky. Nejlepší výsledek - tedy 9.pozici - zde zaznamenal Tom Lysák z našeho teamu Top Run Junior. Ale všichni tři z Top Runu podali rovněž pěkný výkon a vlezli se do první patnáctky (v pořadí 11.Casier, 12.Loix, 15.Cavigioli), z čehož ovšem vyplynulo až šesté místo v klasifikaci teamů. Opět je potřeba pochválit všechny naše posádky za bojovnost a nasazení.

____________________________________________


Great Cross Rally 2009

Na druhé soutěži Intercupu, která se jela 25.dubna ve Zlíně-Podhoří, odstartoval náš team v kompletním složení. Tato šotolinová soutěž skončila velkým úspěchem, jak pro náš team, tak pro většinu našich jezdců. Nejlépe na tom byl Bernd Casier, jenž startoval poprvé s novým podvozkem XRay. Bernd jel neskutečně rychle a v cíli z toho bylo 7.místo v absolutním pořadí a tudíž první "velké" body kariéry. Třešničkou na dortu pak bylo jasné vítězství v kategorii juniorů. Pěkný výkon předvedl také Freddy Loix, který dlouho bojoval o bodované příčky, nakonec byl v cíli klasifikován na 9.pozici. Až nečekaně rychlý na nezpevněném povrchu byl i Marco Cavigioli, jenž nakonec skončil dvanáctý celkově a druhý v Junior's Trophy. Všichni tři zmínění jezdci se zasloužili o konečné 2.místo Top Runu v hodnocení teamů, což je velké překvapení!

Jezdci z teamu Top Run Junior jeli také výborně. Tomáš Lysák vybojoval 15.místo, což v obrovské konkurenci není špatné. Interní souboj dvou našich mladých pilotů Cédrica Roberta a Grzegorze Grzyba dopadl lépe pro posledně jmenovaného Poláka, když svého týmového kolegu porazil o pouhou 1 sekundu. V hodnocení juniorů pak byli klasifikováni na páté (Grzyb) a šesté (Robert) příčce.

Všichni naši jezdci zaslouží velkou pochvalu za předvedený výkon na této rally!

_____________________________________________


Caterpillar Rally 2009

Prvním ostrým závodem šampionátu Intercup byla Caterpillar Rally, která se jela v neděli 22.března v prostorách nadzemního parkoviště u budovy krajského úřadu. 

Do soutěže odstartovaly oba naše teamy; tedy Top Run a Top Run Junior.

Top Run jel ve složení Freddy Loix a Bernd Casier. Původně přihlášený Marco Cavigioli se nakonec pro nečekané technické problémy s diferenciálem svého Fiatu musel omluvit. V úvodu se drželi oba naši jezdci velmi vysoko, Freddy začal 4.místem, poté však na kluzkém povrchu začínal postupně ztrácet, přesto byl zapleten do bojů o bodované příčky. Nakonec však dopadl velmi smolně, když mechanici zapomněli v servise vypnout vysílačku a došlo tím pádem k rušení jezdce v průběhu jedné z RZ. Belgická posádka byla proto ze soutěže diskvalifikována. Pěkně a dravě jedoucí Bernd Casier dlouho držel naděje na dobrý výsledek, ale ani jemu nebylo přáno, když jeho snažení zastavila špatně vyměněná baterie ve voze. Ta se v průběhu jedné z RZ vybila a Bernd s Frédéricem dostali dle pravidel přidělený čas, což je samozřejmě srazilo do hloubi startovního pole bez naděje na slušný výsledek. Obě posádky sice svým výkonem na trati nezklamaly, spíš naopak, bohužel se k nim tentokrát štěstí otočilo zády.

Top Run Junior byl na Caterpillar Rally kompletní. Všichni tři jezdci předvedli až nečekaně kvalitní výkon a jejich výsledky byly pravým opakem "jedničkového" teamu. Především Tom Lysák jel úchvatně a ve finále z toho bylo vynikající 9.místo a překvapivě i body do tabulky Team's Trophy. To je velký úspěch. O něco méně zkušený Cédric Robert a zejména velmi mladý Grzegorz Grzyb se snažili uspět v kategorii Junior's Trophy. Cédric byl v cíli klasifikován jako čtvrtý nejlepší junior a proti loňsku prokázal své zrychlení. Taktéž Grzegorz se velmi zlepšuje. Před startem měl obavu, zda-li se dostane mezi 45 pilotů v kvalifikaci, nakonec za sebou nechal mnoho dalších jezdců a svým výkonem patřil jistě k těm pozitivním překvapením. Mezi juniory byl v cíli jako šestý.

Takže všichni naši startující určitě potěšili svou rychlostí, škoda jen trochu zbytečných "niancí" dvou Belgičanů. Příštím závodem Intercupu bude šotolinová Great Cross Rally, kde se náš team bude opět pokoušet prodat své nesporné kvality!


 
Kdo nejezdí s náma, jezdí proti nám !